ul. Joachima Lelewela 23/7

Wrocław, 53 - 505

+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Wszystko co powinieneś wiedzieć Zanim podpiszesz umowę

Witam Cię na moim Blogu!

Bardzo często spotykam się z opinią, że obowiązujące prawo jest nieskuteczne, niesprawiedliwe, pełne sprzeczności i luk, z których potrafią korzystać tylko nieliczni. W kodeksie stworzonym przez Napoleona I Bonaparte - będącym podwaliną nowoczesnych regulacji dotyczących prawa cywilnego - w artykule 1134 postanowiono, że "umowy prawnie zawarte stają się prawem dla tych, którzy je zawarli". Nie będzie dużym uproszczeniem stwierdzenie, że powyższa reguła pozostaje nadal aktualna.

Zgodnie z wyrażoną w art.353 (1) w kodeksie cywilnym zasadą swobody umów każdy uczestnik obrotu może w stosunkowo szerokim zakresie ustalić treść łączącej go z drugą stroną umowy. W ten sposób każdy z nas może "tworzyć prawo". Twórzmy je zatem skutecznym i sprawiedliwym

Zadaniem niniejszego bloga jest wspieranie pomocą i radą tych wszystkich, którzy stają przed skomplikowanym zadaniem tworzenia tego prawa i napisania umowy.

Napewno część informacji umieszczonych na niniejszym blogu jest Ci znana. Dzięki lekturze bloga dowiesz się jednak w jaki sposób prawidłowo wykorzystać posiadane przez Ciebie wiadomości i jak uniknąć konsekwencji, których być może nie przewidziałeś. Na blogu znajdują się również przykłady gotowych klauzul umownych możliwych do zastosowaniu w przygotowywanym przez Ciebie wzorcu umowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kim jestem, przejdź do zakładki O mnie.

Jeśli interesuje Cię czym zajmuje się zawodowo, przejdź do zakładki Usługi.